1. hudební salón

Termín 1. salónu byl podřízen našlapanému kalendáři mistra Bohuslava Matouška. Dostali jsme jeden z jeho volných večerů před odjezdem na turné do Japonska. Tímto děkujeme jeho choti a dcerám.

Koncertu předcházelo setkání s výtvarníky Hanušem Lamrem (šperk) a Ivanou Matějkovou (fotografie) v Galerii KusKovu, která je partnerem a spolupořadatelem cyklu uměleckých salónů. Po milém úvodním slově Ivany Špičákové a besedě s vystavujícími výtvarníky se společnost přesunula o 4 patra výše do houslařského atelieru stradivari.cz.

Noblesní koncert zahájila palácová sonáta Wolfganga A. Mozarta, po které následovaly šlágry českých velikánů - A. Dvořáka, B. Martinů a Bedřicha Smetany. Každé číslo uvedl Ivan Švýcarský.

Housle, které postavil nejslavnější francouzský houslař Jean Baptiste Vuillaume, zněly díky umu Bohuslava Matouška skvěle. Výtečný byl i zvuk elektrofonického pianina Yamaha - kultivovaný doprovod, výrazná sóla a cit pro souhru klavíristy p. Petra Adamce učinily z koncertu skvostný zážitek.

Aplaus byl dlouhý a nesmlouvavý. Bylo jasné, že bez přídavku nadšené publikum hudebníky domů nepustí. Ohlášená Meditace J. Masseneta vyvolala vzdechnutí přítomných pánů a lesk na očích dam. Zasněné publikum z meditace vytrhlo až pozvání pánů Špičáka a Švýcarského k připravenému rautu. Osobností večera se ale stal pan Zdeněk Braha, který svým proslovem při závěrečném díkuvzdání: „Chtěl bych Vám něco říct. Nejhorší je práce s lidma.“ vyvolal bouři upřímného smíchu.