investiční poradenství

Vzácné housle tak, jak je známe dnes, provázejí svět umění více než 400 let. Svou podobu získaly v době vrcholné renesance, kdy tvořili umělci jako Da Vinci, Michelangelo. Stejně jako sochy, obrazy a šperky jsou i vzácné hudební nástroje zastoupeny ve speciálních sbírkách muzeí, škol, států a privátních osob, a jako ostatní umělecké předměty jsou i housle zajímavou investiční komoditou.

Jako prostředek investování jsou pravidelně nabízeny ve světových obchodech, aukcích a mezi investory samotnými.

 

Nárůst hodnoty jednotlivých houslí je velmi rozdílný:

         - současná produkce z Asie prodávaná supermarkety je ryze spotřebním zbožím a jejich cena tedy s časem spíše klesá;
         - starší evropské housle z 19. a 20. století svou cenou kopírují inflaci, neztrácejí tedy hodnotu;
         - hodnota dražších a vzácnějších nástrojů vzrůstá ročně až o desítky procent;
         - existují ale i vybrané nástroje a smyčce, u kterých se nárůst ceny počítá ve stovkách procent.

Poslední krizové období opět ukázalo spolehlivost vzácných houslí jako investiční komodity: ve srovnání se zlatem, u nějž došlo k narůstu, ale jehož cena nadále kolísá a nemá vždy stoupající tendenci, se ve stejném období ceny stradivárek zdvoj- až ztrojnásobily, a jejich cena neklesá. Moudří investoři ve světě investují do takto jistých komodit i v dobách konjunktury. 

 

 

Rádi Vám pomůžeme s výběrem nástroje, ať už si jej pořizujete jako investici, ke koncertním účelům nebo k občasnému potěšení.

Poskytujeme kompletní servis, od vyhledání vhodného nástroje, přes vyřízení veškerých formalit s koupí, dovozem, prodejem apod., až po jeho restaurování, zajištění certifikátu pravosti a pravidelnou péči o něj.